DSC_3644

Znamy laureatów 20-tej edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”.

Pionierska na skalę Polski firma budująca tory  i trasy rowerowe? A może przedsiębiorstwo tworzące innowacyjne oprogramowanie ułatwiające bezpieczny odbiór dzieci szkół i przedszkoli, pozwalające usprawnić pracę i zaoszczędzić czas? Co je łączy? To jedne z najciekawszych firm nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”.

– Ideą naszego konkursu jest nagrodzenie firm innowacyjnych, przedsiębiorczych, zarządzanych przez ludzi otwartych na nowe rozwiązania, pracujących na sukces gospodarczy regionu i stanowiących o jego sile – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański i jednocześnie przewodniczący kapituły.

Jak podkreślali laureaci konkursu, to dzięki temu, że swoje biznesy prowadzą właśnie w naszym regionie pozwala im realizować z powodzeniem projekty. – Za tym sukcesem stoi zespół ludzi. Ludzi, którzy na co dzień realizują się w pracy i chcą tworzyć coś nowego. Jaki powinien być lider? Wśród wielu zalet powinien przede wszystkim lubić to, co robi – podsumował prezes Łukasz Radomski z firmy Apollogic, zwycięzca w kategorii w kategorii mały przedsiębiorca.

Z kolei wśród startupów nagrodę otrzymał eSolutions Sp. z o.o., twórca oprogramowania do odbioru dzieci ze szkół, dzięki kodom QR i aplikacji Neonki, poprzez którą następuje weryfikacja tożsamości osoby. System składa się z 4 portali i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla zarządzania i monitorowania odbiorów dzieci. Korzysta z niego około 59 tysięcy użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. – Mogę śmiało powiedzieć, że warto było zaczynać ten projekt, choćby tylko dlatego żeby się tutaj dzisiaj znaleźć – zapewnił Sławomir Idaszak, reprezentujący laureata.

Konkurs w tym roku zorganizowany został przez powiat poznański już po raz dwudziesty. Do połowy kwietnia najlepsze firmy z terenu metropolii Poznań mogły nieodpłatnie ubiegać się prestiżowy tytuł. Startujących oceniał partner merytoryczny, spółka Grant Thornton Frąckowiak. W kapitule, oprócz samorządowców, zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także to, czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Członkiem kapituły był również Pan Andrzej Łyko, Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

–To wyróżnienie z pewnością motywuje zarówno liderów, jak i wyróżnionych do rozwoju, a jednocześnie przyczynia się do promocji ich produktów i usług – Jan Jak powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. – Uroczysta gala konkursu nieprzypadkowo odbyła się w Hotelu Bazar. Symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

W jubileuszowej, dwudziestej edycji zwycięzcami zostali:

– Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o (średni przedsiębiorca) – producent elementów stalowych i mosiężnych dla rynku motoryzacyjnego, korpusów wodomierzy i ciepłomierzy oraz innych wyrobów pod potrzeby klienta

– Apollogic Sp. z o.o. (mały przedsiębiorca) – firma tworząca autorskie rozwiązania IT
i wdrażająca oprogramowanie biznesowe, by zautomatyzować pracę i zwiększyć efektywność działań. Specjalizuje się w pracy z systemami SAP, w tym w rozszerzaniu ich funkcjonalności.

– BT Project Sp. z o.o. (mikroprzedsiębiorca) – pionier w dziedzinie budowy torów rowerowych w Polsce. Tworzy to zespół składający się z projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz czynnych rowerzystów, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania
i budowy torów i tras rowerowych.

– eSolutions Sp. z o.o. (startup) – twórca oprogramowania do odbioru dzieci ze szkół, dzięki kodom QR i aplikacji Neonki, poprzez którą następuje weryfikacja tożsamości osoby odbierającej. System składa się z 4 portali i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla zarządzania i monitorowania odbiorów dzieci. Korzysta z niego około 59 tysięcy użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie.

Zwycięzcy, poza tytułem, statuetką i dyplomem, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Poznański Bank Spółdzielczy, Międzynarodowe Targi Poznańskie, firmę Grant Thornton Frąckowiak.

Wyróżnienia w jubileuszowej edycji otrzymali: IMPAKT S.A. (średni przedsiębiorca), EXACTUS Sp. z o.o., Verseo Sp. z o.o., Post Luchtkanalen Polska Sp. z o.o., (mali przedsiębiorcy), APS Nova Sp. z o.o., MISERWIS Michał Sergot, NRDB Sp. z o.o.,  (mikroprzedsiębiorcy).

W tym roku wyróżniono też przedsiębiorstwa, które tytuł Lidera otrzymały trzykrotnie. Tytuły i statuetki Super Liderów otrzymały:

– Modertrans Poznań Sp. z o.o. (Lider w latach: 2012, 2016 i 2019) to znany poznański producent tramwajów, który działa blisko 140 lat. Oferuje tramwaje Moderus: Alfa, Gamma i Beta. Może się pochwalić wyprodukowaniem przeszło 400 pojazdów i przeszło 1000 wózków tramwajowych. Świadczy również usługi remontów i napraw tramwajów.

– PROMAG S. A. (Lider w latach: 2006, 2009 i 2013) – firma kompleksowo obsługująca klientów w zakresie składowania i transportu towarów w nowoczesnych magazynach. W ramach szerokiej oferty spółka proponuje systemy składowania, przeładunku, urządzenia dźwignicowe, meble metalowe oraz kompleksowe wyposażenie magazynowe. Działa z pasją od ponad 40 lat, niezmiennie pracując nad „poszerzaniem przestrzeni”.

– Steelpress Sp. z o.o. (Lider w latach: 2011, 2015 i 2022) – spółka specjalizująca się w produkcji części do wyposażenia przyczep, które sprzedaje na całym świecie. Historia firmy sięga 1967 roku, kiedy funkcjonowała jako rodzinny zakład zajmujący się obróbką metali. Spółka bardzo dba o środowisko, pracując nad ulepszaniem i wydłużaniem życia artykułów. Na terenie zakładu działa też oczyszczalnia ścieków, co pozwala na znaczną redukcję zużycia wody.

Kolejna edycja już za rok.

Tagi: Brak tagów