Znamy laureatów 20-tej edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”.

Pionierska na skalę Polski firma budująca tory  i trasy rowerowe? A może przedsiębiorstwo tworzące innowacyjne oprogramowanie ułatwiające bezpieczny odbiór dzieci szkół i przedszkoli, pozwalające usprawnić pracę i zaoszczędzić czas? Co je łączy? To jedne z najciekawszych firm nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o tytuł „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”.

– Ideą naszego konkursu jest nagrodzenie firm innowacyjnych, przedsiębiorczych, zarządzanych przez ludzi otwartych na nowe rozwiązania, pracujących na sukces gospodarczy regionu i stanowiących o jego sile – podkreśla Jan Grabkowski, starosta poznański i jednocześnie przewodniczący kapituły.

Jak podkreślali laureaci konkursu, to dzięki temu, że swoje biznesy prowadzą właśnie w naszym regionie pozwala im realizować z powodzeniem projekty. – Za tym sukcesem stoi zespół ludzi. Ludzi, którzy na co dzień realizują się w pracy i chcą tworzyć coś nowego. Jaki powinien być lider? Wśród wielu zalet powinien przede wszystkim lubić to, co robi – podsumował prezes Łukasz Radomski z firmy Apollogic, zwycięzca w kategorii w kategorii mały przedsiębiorca.

Z kolei wśród startupów nagrodę otrzymał eSolutions Sp. z o.o., twórca oprogramowania do odbioru dzieci ze szkół, dzięki kodom QR i aplikacji Neonki, poprzez którą następuje weryfikacja tożsamości osoby. System składa się z 4 portali i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla zarządzania i monitorowania odbiorów dzieci. Korzysta z niego około 59 tysięcy użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie. – Mogę śmiało powiedzieć, że warto było zaczynać ten projekt, choćby tylko dlatego żeby się tutaj dzisiaj znaleźć – zapewnił Sławomir Idaszak, reprezentujący laureata.

Konkurs w tym roku zorganizowany został przez powiat poznański już po raz dwudziesty. Do połowy kwietnia najlepsze firmy z terenu metropolii Poznań mogły nieodpłatnie ubiegać się prestiżowy tytuł. Startujących oceniał partner merytoryczny, spółka Grant Thornton Frąckowiak. W kapitule, oprócz samorządowców, zasiedli także naukowcy, przedsiębiorcy i bankowcy. W ocenie liczyły się m.in. sukcesy na rynku, ciekawa oferta, wykorzystywane innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, a także to, czy działalność jest przyjazna ludziom i środowisku. Członkiem kapituły był również Pan Andrzej Łyko, Prezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

–To wyróżnienie z pewnością motywuje zarówno liderów, jak i wyróżnionych do rozwoju, a jednocześnie przyczynia się do promocji ich produktów i usług – Jan Jak powiedział Jan Grabkowski, starosta poznański. – Uroczysta gala konkursu nieprzypadkowo odbyła się w Hotelu Bazar. Symbolu wielkopolskiej gospodarności i pracy organicznej.

W jubileuszowej, dwudziestej edycji zwycięzcami zostali:

– Fabryka Armatur „Swarzędz” Sp. z o.o (średni przedsiębiorca) – producent elementów stalowych i mosiężnych dla rynku motoryzacyjnego, korpusów wodomierzy i ciepłomierzy oraz innych wyrobów pod potrzeby klienta

– Apollogic Sp. z o.o. (mały przedsiębiorca) – firma tworząca autorskie rozwiązania IT
i wdrażająca oprogramowanie biznesowe, by zautomatyzować pracę i zwiększyć efektywność działań. Specjalizuje się w pracy z systemami SAP, w tym w rozszerzaniu ich funkcjonalności.

– BT Project Sp. z o.o. (mikroprzedsiębiorca) – pionier w dziedzinie budowy torów rowerowych w Polsce. Tworzy to zespół składający się z projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz czynnych rowerzystów, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania
i budowy torów i tras rowerowych.

– eSolutions Sp. z o.o. (startup) – twórca oprogramowania do odbioru dzieci ze szkół, dzięki kodom QR i aplikacji Neonki, poprzez którą następuje weryfikacja tożsamości osoby odbierającej. System składa się z 4 portali i stanowi kompleksowe rozwiązanie dla zarządzania i monitorowania odbiorów dzieci. Korzysta z niego około 59 tysięcy użytkowników, a liczba ta ciągle rośnie.

Zwycięzcy, poza tytułem, statuetką i dyplomem, otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Ekonomiczny, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Poznański Bank Spółdzielczy, Międzynarodowe Targi Poznańskie, firmę Grant Thornton Frąckowiak.

Wyróżnienia w jubileuszowej edycji otrzymali: IMPAKT S.A. (średni przedsiębiorca), EXACTUS Sp. z o.o., Verseo Sp. z o.o., Post Luchtkanalen Polska Sp. z o.o., (mali przedsiębiorcy), APS Nova Sp. z o.o., MISERWIS Michał Sergot, NRDB Sp. z o.o.,  (mikroprzedsiębiorcy).

W tym roku wyróżniono też przedsiębiorstwa, które tytuł Lidera otrzymały trzykrotnie. Tytuły i statuetki Super Liderów otrzymały:

– Modertrans Poznań Sp. z o.o. (Lider w latach: 2012, 2016 i 2019) to znany poznański producent tramwajów, który działa blisko 140 lat. Oferuje tramwaje Moderus: Alfa, Gamma i Beta. Może się pochwalić wyprodukowaniem przeszło 400 pojazdów i przeszło 1000 wózków tramwajowych. Świadczy również usługi remontów i napraw tramwajów.

– PROMAG S. A. (Lider w latach: 2006, 2009 i 2013) – firma kompleksowo obsługująca klientów w zakresie składowania i transportu towarów w nowoczesnych magazynach. W ramach szerokiej oferty spółka proponuje systemy składowania, przeładunku, urządzenia dźwignicowe, meble metalowe oraz kompleksowe wyposażenie magazynowe. Działa z pasją od ponad 40 lat, niezmiennie pracując nad „poszerzaniem przestrzeni”.

– Steelpress Sp. z o.o. (Lider w latach: 2011, 2015 i 2022) – spółka specjalizująca się w produkcji części do wyposażenia przyczep, które sprzedaje na całym świecie. Historia firmy sięga 1967 roku, kiedy funkcjonowała jako rodzinny zakład zajmujący się obróbką metali. Spółka bardzo dba o środowisko, pracując nad ulepszaniem i wydłużaniem życia artykułów. Na terenie zakładu działa też oczyszczalnia ścieków, co pozwala na znaczną redukcję zużycia wody.

Kolejna edycja już za rok.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email