Przemysł tekstylny i odzieżowy przysparza 62% wpływów z eksportu Pakistanu i daje zatrudnienie 40% siły roboczej pracującej w przemyśle. W branży tej działa około 1.600 firm. Jest to więc wiodący sektor w gospodarce kraju.

W dniach 26 – 28 maja 2023r. odbywały się w Karaczi w Pakistanie duże targi tekstylne i odzieżowe, w których jako wystawcy uczestniczyło około 400 pakistańskich firm. Na zaproszenie Ambasady Pakistanu w Warszawie na targach tych przebywał Prezes Zarządu naszej izby Pan Andrzej Łyko. Przed wyjazdem do Karaczi członkowie naszej izby z branży odzieżowej przekazali nam szczegółowe informacje dotyczące asortymentu i nowych kontaktów, jakimi byliby zainteresowani.

W trakcie pobytu w Karaczi Prezes Łyko odbył spotkania w celu nawiązania współpracy z następującymi organizacjami gospodarczymi Pakistanu:

– The Federation of Pakistan Chambers of Commerce & Industry (Federacja Pakistańskich Izb Handlowo – Przemysłowych);

– Karachi Chamber of Commerce & Industry (Izba Handlowo-Przemysłowa Karaczi);

– Trade Development Authority of Pakistan (rządowy organ d/s rozwoju handlu);

– Pakistan Readymade Garments Manufacturer & Exporter Association (Stowarzyszenie Pakistańskich Producentów I Eksporterów Odzieży Gotowej);

– Pakistan Hosiery Manufacturers & Exporters Association (Stowarzyszenie Pakistańskich Producentów i Eksporterów Wyrobów Trykotarskich tj. dzianin);

Wszystkie te organizacje wyraziły żywotne zainteresowanie współpracą z naszą izbą, szczególnie w zakresie pomocy naszym firmom członkowskim w poszukiwaniu i nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi partnerami w Pakistanie.

Ponadto Prezes Łyko przeprowadził rozmowy na stoiskach około dwudziestu firm, których asortyment produkcji odpowiadał potencjalnemu zapotrzebowaniu naszych członków. Asortyment ten obejmował:

– odzież dziecięcą, w tym dzianiny, wyroby z jeansu (denim), kurtki ocieplane;

– odzież męską: koszule, spodnie, marynarki, garnitury, T-shirty, koszulki Polo,

– wszelkiego typu czapki.

Wszystkie odwiedzane firmy są bardzo zainteresowane nawiązaniem kontaktów z naszymi członkami i rozpoczęciem współpracy. W ocenie Prezesa Łyko prezentowany asortyment wyrobów cechował się bardzo wysoką jakością. Zebrane kontakty, informacje i materiały zostały przekazane naszym członkom z branży odzieżowej.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email