Przyznanie certyfikatów Marka Wielkopolska

W ostatnim tygodniu odbyła się uroczystość przyznania certyfikatów Marka Wielkopolska.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat prowadzi działalność na rzecz zwiększenia dostępu przedsiębiorców do rynków zagranicznych. Zdobywanie nowych rynków zbytu jest podstawą do zapewnienia rozwoju gospodarczego wielkopolskich przedsiębiorców.

Nagrody wręczał Pan Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wspólnie z członkami kapituły Martą Dzikowska – Przewodniczącą Komisji Gospodarki SWW oraz Andrzejem Łyko, Członkiem Prezydium WR 30, Prezesem Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji.

Lista nagrodzonych firm:

Edycja 2022-2024

🏅Firma „Agro-Danmis” Gramowscy Sp. J. za szereg produktów typu: Kozi ser sałatkowy, Kozie mleko, Kozie serki twarogowe, Kozi ser topiony, Kozie sery twarde dojrzewające, Kozie produkty fermentowane. Wyroby posiadają tzw. „czyste etykiety”, co oznacza, że są wolne od ulepszaczy, wzmacniaczy smaku, stabilizatorów, konserwantów i innych składników chemicznych.

🏅Noris Sp. z o.o. Sp. kom. za usługi związane z mrożeniem owoców, warzyw, grzybów i ziół oraz nową formę przetworzenia grzybów uprawnych i leśnych. Opracowana na podstawie wieloletnich doświadczeń technologia przetwórstwa gwarantuje wysoką jakość i niepowtarzalne walory smakowe. Firma wdrożyła do produkcji własnej innowacyjne rozwiązanie techniczno-technologiczne, wprowadzając mrożone, grillowane beztłuszczowo grzyby uprawne i leśne.

🏅Firma P.W. Bartesko Bartłomiej Skowroński za najnowszej generacji Elektryczne pojazdy transportowe, które mają szerokie zastosowanie m. in. w centrach przeładunkowych, szpitalach, kopalniach, elektrowniach, na lotniskach. Pojazdy transportowo-platformowe napędzane silnikiem o wysokiej sprawności, przeznaczone są do poziomego, wewnętrznego transportu materiałów.

🏅Polskie Plecionkarstwo Ewa Świątkowska-Papińska za wytwarzanie wyrobów wiklinowych – wikliniartswo i plecionkarstwo. Firma oferuje ręcznie wyplatane wyroby, produkowane w 100% z polskiej wikliny, pochodzącej z własnego gospodarstwa wikliniarskiego. Produkty eksportowane są między innymi do Niemiec, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Finlandii, Czech.

🏅Firma Primavika Sp. z o.o. za kakaowy krem słonecznikowy  – Vegetella, który jest certyfikowanym produktem wegańskim oraz bezglutenowym, posiadającym międzynarodowe oznaczenie V-Label, przyznawane produktom, które nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego.

Edycja 2023-2025

🏅Garden Spot Int. Sp. z o. o. za produkt Moduł Pixel Garden – specjalnie opracowane systemy, które z łatwością można dostosować do specyfiki aranżowanej przestrzeni. Ogrody wertykalne Pixel Garden cechuje unikatowy, zintegrowany system nawadniania, który umożliwia prosty i szybki serwis. Montaż zielonych ścian nie wymaga specjalistycznej wiedzy, wysiłku ani profesjonalnego sprzętu.

🏅Firma Complet Chmielewscy Sp. j działająca w branży meblarskiej za Complet Furniture meble tapicerowane, markę produktową obejmującą zestawy wypoczynkowe, sofy, narożniki, pufy, meble ogrodowe dostępne w szerokiej gamie tkanin tapicerskich.

🏅Fabryka Maszyn Spożywczych SPOMASZ Pleszew S. A. działająca w branży przemysłowej za Innowacyjny sterylizator rotacyjny realizowany w ramach umowy z NCBiR. Produkt pozwala na sterylizację produktów w delikatnych opakowaniach poprzez zastosowanie możliwości regulacji ciśnienia.

🏅Mipama E.Z. Szafasz Sp. j. za serię produktów Ekologiczne przekąski na bazie polskich owoców, nasion i ziół pod brandem DIET FOOD.  Są to produkty całkowicie naturalne, oparte na surowcach pochodzących od lokalnych dostawców, produkowane bez konserwantów i sztucznych barwników.

🏅P. P. H. WObit E.K.J. Ober Sp. c. za produkty Roboty mobilne MOBOT, samojezdne roboty mobilne służące automatyzacji transportu wewnętrznego i logistyki. Rodzina robotów składa się z ponad 11 modeli o udźwigu od 100 do 1800 kg. Roboty to pojazdy elektryczne, zasilane akumulatorowo mają napęd przód/tył oraz omnikierunkowy.

🏅Firma SemCo Sp. z o.o. Sp. K.  za produkt Oleje tłoczone 100% na zimno, nierafinowane. Surowce używane do ich wytwarzania są starannie dobierane i kontrolowane w procesie produkcji. Nasiona do produkcji roślin pochodzą z własnego gospodarstwa.

Nagrody wręczyłem wspólnie z członkami kapituły Martą Dzikowska – Przewodniczącą Komisji Gospodarki SWW oraz Andrzejem Łyko, Członkiem Prezydium WR 30, Prezesem PIGIEiK

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email