SZKOLENIE ONLINE: Poszukiwanie kontrahentów na rynkach zagranicznych

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji pragnie zaprosić Państwa do wzięcia udziału w praktycznych, BEZPŁATNYCH WARSZTATACH pt.:

Poszukiwanie kontrahentów na rynkach zagranicznych

Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

Data: 16.06.2023 (piątek)

Organizator: POLSKA IZBA GOSPODARCZA IMPORTERÓW, EKSPORTERÓW I KOOPERACJI

Czas szkolenia online: 9:00 – 12:00

Indywidualne doradztwo/praca indywidualna: 13:00 – 16:00

Ważne!

Prosimy by każdy z Uczestników szkolenia przygotował:

  • sprawny/ działający mikrofon – celem usprawnienia komunikacji, a w tym skuteczności szkolenia
  • sprawną/ działającą kamerę – celem usprawnienia komunikacji, a w tym skuteczności szkolenia

Link logujący na szkolenie zostanie Państwu przesłany dzień przed szkoleniem.

Program:

  1. Dlaczego warto eksportować
  2. Metody poszukiwania kontrahentów na rynkach zagranicznych
  3. Kryteria brane pod uwagę przy selekcji firm
  4. Instytucje wspierające w zakresie poszukiwania kontrahentów na rynkach zagranicznych
  5. Sposoby oceny partnerów handlowych na rynkach zagranicznych
  6. Budowanie relacji biznesowych na rynkach zagranicznych ze szczególnym uwzględnieniem udziału w zagranicznych misjach gospodarczych, targach oraz bezpośrednich spotkaniach biznesowych.

Rejestracja do 15.06.2023

Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Cel szkolenia:

Prowadzenie sprzedaży zagranicznej wiąże się z szeregiem działań i przygotowań, które należy podjąć wobec planowanego wejścia czy rozwoju na obcym rynku. Przedsiębiorcy oprócz produktów/usług, które chcą sprzedawać zagranicznym kontrahentom powinni posiadać wiedzę o rynku i potencjalnych partnerach handlowych, wiedzę prawną, marketingową, zaplecze finansowe, strategię oraz umiejętności negocjacji warunków transakcji. Szkolenie ma pomóc przyszłym i obecnym eksporterom, gdzie i w jaki sposób skutecznie poszukiwać informacji o potencjalnych kontrahentach na rynkach zagranicznych. Jakie narzędzie można wykorzystywać, aby dotrzeć do nich ze swoją ofertą oraz jakie instytucje wpierają polskie firmy we wchodzeniu na rynki zagraniczne. Dodatkowo przedstawione zostaną praktyczne wskazówki nt. tego, w jaki sposób przygotować się do misji gospodarczej i targów, by w jak najlepszy sposób wykorzystać te narzędzie dla celów marketingowych oraz pozyskania nowych klientów.

Sylwetka trenera:

Iwona Wesołek – absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu o specjalności stosunki międzynarodowe oraz marketing polityczny (mgr politologii), dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Importerów, Eksporterów i Kooperacji, posiada 19-letnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług doradczych związanych z rozwojem eksportu, tworzeniem strategii eksportowych, wprowadzaniem produktów na rynki zagraniczne, kojarzeniem partnerów. Wieloletni konsultant KSU PARP w zakresie usługi informacyjnych, szkoleniowych i doradczych. Jest twórcą biznes planów dla przedsiębiorstw, analiz marketingowych, analiz rynkowych, rozliczeń projektów unijnych od strony finansowej i merytorycznej. Jest ekspertem z zakresu wprowadzania produktów i firm na rynki zagraniczne tj. pozyskiwania zagranicznych kontrahentów dla klientów krajowych, tworzenia strategii rozwoju przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, tworzenia strategii finansowania działań na rynkach zagranicznych, tworzenia planów rozwoju eksportu. Posiada doświadczenie w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków publicznych, w tym z UE m.in. na rozwój eksportu. Organizowała szereg wyjazdów na targi i misje gospodarcze zagranicą. Odpowiedzialna za organizację szkoleń i konferencji, w tym międzynarodowych, związanych z tematyką eksportu.

Data

cze 16 2023
Expired!

Czas

9:00 am - 12:00 am
Kategoria
Koszyk na zakupy
small_c_popup

Newsletter

Najnowsze informacje ze świata nowoczesnego biznesu wprost na Twoją skrzynkę e-mail